NEWSLETTER - PRACA NA E-MAIL
ZMIEŃ USTAWIENIA / WYPISZ SIĘ

PRACA ISTEBNA - NAJNOWSZE OFERTY

aktualnie brak ofert pracy w miejscowości: Istebna

OFERTY PRACY ISTEBNA OKOLICE

Magazynier
zawód: magazynier rodzaj: praca stała
Jaworze
2017-09-19
Doradca w Centrum Ogrodniczym
zawód: doradca rodzaj: praca stała
Jasienica
2017-09-06
Ślusarz/wiertacz
zawód: ślusarz rodzaj: praca stała
Cieszyn
2017-09-12
Dyspozytor Transportu z językiem ukraińskim
zawód: pracownik biurowy rodzaj: praca stała
Bielsko-Biała
2017-09-19
Spawacz
zawód: spawacz rodzaj: praca stała
Cieszyn
2017-09-12
PRACA W MIASTACH

Istebna - beskidzka miejscowość u styku trzech granic. Tworzy Trójwieś Beskidzką wraz z Koniakowem i Jaworzynką, gdzie znajduje się trójstyk (zbieg granic Polski, Słowacji i Czech). Wieś znajduje się w województwie śląskim i jest siedzibą gminy Istebna. Przepływa tędy rzeka Olza, a miejscowość ulokowana jest na zboczach góry Złoty Groń. Pierwszy przysiółek wsi stanowiły Jasnowice, które leża na granicy z Czechami w kierunku Jabłonkowa.

Istebna to miejscowość typowo turystyczna i mieszkańcy w tej branży znajdują zatrudnienia, a także w usługach i pracy w pobliskich miastach: Wisła, Skoczów i Ustroń, a także w kopalni Jastrzębia Zdroju. Na terenie wsi działa ośrodek Zagroń, który oferuje kilka stoków narciarskich. W pobliżu znajdują się szlaku na Baranią Górę. Na terenie wsi działają kościoły ewangelickie i katolickie.

Na tym terenie jest bardzo wiele zabytków. Poza kościołami i kapliczkami warto odwiedzić Izbę pamięci Jerzego Kukuczki oraz kurną chałupę Kawuloków. Do bliskich atrakcji należy także cała przełęcz Kubalonka i leżący poniżej niej Pałacyk Prezydencki.

Przez Istebną przechodzi sieć szlaków turystycznych górskich i szlaki rowerowe, m.in. Główny Karpacki Szlak Rowerowy. Miejscowość bardzo atrakcyjna przez cały rok.

Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2007-2017